sempozyum

Kastamonu Teknokent A.Ş Kuluçka Merkezi’nde yapılandırılan Girişim Vadisi markalı Girişim Geliştirme Programı’nın başlangıç aşaması olan Temel Düzey Girişimcilik Programı altıncı ve son haftası ile 28 Mayıs Cuma ve 29 Mayıs Cumartesi günleri yapılan eğitimler ile tamamlandı.

Kastamonu Teknokent A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Erol Tekin’in moderatörlüğünü yaptığı altıncı haftada birinci gün ilk olarak Orman Fakültemiz öğretim üyesi Doç. Dr. Alperen Kaymakcı, genç girişimci adayları ile “İş Planı Hazırlama” konulu derste buluştu. Dersin ardından, İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı Sayın Hatice Çağlar tarafından üniversitemizin bütün öğrencilerinin erişimlerine açık olarak naklen paylaşılan “İş Arama Bulma ve CV Yazma Teknikleri” anlatıldı.

29 Mayıs Cumartesi günü ise Serbest Muhaesebeci Mali Müşavir Sayın Serdar Kulaksızoğlu, girişimci adaylarımız ile buluşarak “Ticari Hayata Giriş ve Şirketleşme” konusunu anlattı. Dersin ardından Reis Gıda Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mehmet Reis “Tarım ve Hayvancılık Alanında İnovasyon, Ar-Ge ve Dijitalleşme, Tarımsal Teknoloji ve Mekanizasyon Uygulamaları” adlı söyleşisini gerçekleştirdi.